Irena Zemanová

A-IZ2Tvoření je můj život. Odmalička mám potřebu něco vytvářet, navlékat, šít a barvit. Od prvních pokusů s batikováním v prádelním hrnci, přes šití originálních oděvů jsem se postupem času dostala k barvení látek různými technikami ( batika, tisk, sítotisk ) a od oděvů přešla k patchworku a oděvním doplňkům.

V patchworku, kterému se věnuji od roku 2008, tvořím především Art quilty , neboť mě oslovují nekonečné možnosti tvorby, materiálů, postupů, vytváření chaosu a jeho následné uspořádání podle tvůrčích principů. Hledání motivu a nápadu je tou nejdelší částí mé práce, dlouho si v hlavě promýšlím to správné téma a jeho možné ztvárnění, skicuji a barvím látky a když jsem si jistá, že již mám vše potřebné, vrhám se na vytvoření quiltu. Baví mě pracovat kombinací textilních technik a používat zdánlivě neslučitelné prvky.

Jsem členkou Bohemia patchwork klubu, Art Quilt Club, SAQA a nově vzniklého Art Quilt Harbour, kde se realizuji textilní art tvorbou nejen na společných projektech. Velmi si cením rovněž možnosti vystavovat a spolupracovat na organizaci workshopů v rámci mezinárodní textilní výstavy Prague Patchwork Meeting.
Více najdete na mém webu: http://www.sakypakydesign.cz/

Napsat komentář