Helena Fikejzová

A-HFNarodila jsem se ve znamení Vah a tím do vínku dostala smysl pro krásu a umění, kreativitu a originalitu. Výtvarným a rukodělným technikám se tak věnuji již od dětství , dále je rozvíjela a vracela se k nim díky svým třem dětem.

Postupně jsem zkusila téměř každou techniku, s níž jsem přišla do kontaktu a z materiálů, které byly po ruce a které jsem byla zvyklá shromažďovat – papír, dřevo, sisal, lýko, vlna, textil, dráty, korálky… Poslední v řadě, co jsem objevila, byl patchwork a u toho jsem už zůstala. První přikrývku jsem ušila jen díky intuici, bez znalosti jakékoli patchworkové techniky. Rychle jsem však přešla ke klasickým scrapovým přehozům, které umožňovaly mnoho variací.

Po založení Art Quilt klubu CZ v roce 2008 pak bylo naprosto jasné, na co se orientuji dále a od té doby se věnuji převážně moderním technikám a tvorbě art quiltů. Po absolvování řady kurzů, prostudování mnoha knih a internetových odkazů, nahlédnutí do galerií řady renomovaných quiltařek, začínám pomalu i já  předávat svoje postřehy a vychytávky a těší mě každá nová tvář, ve které se mi podaří probudit zájem.

Moje práce byly vystaveny ve společných kolekcích i soutěžních sekcích předchozích ročníků mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. V rámci společných kolekcí Art Quilt klubu CZ jsem v posledních letech vystavovala v Čechách i v zahraničí (Fulnek, Hlinsko, Praha – Letňany, Birmingham, Vídeň, St. Marie aux Mines, Tatabánya aj.).

Další výzvou jsou pro mě i různé charitativní akce a projekty jak české, tak mezinárodní.

Podílím se na přípravě výstavy Prague Patchwork Meeting, jsem členkou Bohemia patchwork klubu, Art Quilt klubu CZ a nové skupiny Art Quilt Harbour.

Napsat komentář