Eva Brabcová

A-EBS technikou klasického patchworku, tedy sešívání vzorů z malých kousků látek, jsem se potkala poprvé někdy v roce 2006, kdy nám doma dosloužil přehoz přes postel a já zatoužila po novém. V obchodech nebylo to, co bych chtěla a tak jsem se rozhodla, že si ho ušiju sama. Šití spolu s pletením a dalšími technikami bylo mým koníčkem už od školy. Technika patchworku mne doslova pohltila, bylo to takové napínavé sestavování stavebnice pro holky. Přehoz jsem ušila a přihlásila ho do soutěže pořádané časopisem Praktická žena, a světe div se, vyhrál první cenu – šicí stroj. Úspěch byl impulzem k dalšímu tvoření a tak postupně jsem domácnost zaplavovala patchworkovými doplňky, polštáři, dekami, ubrusy.

V roce 2007  jsem se stala členkou Bohemia patchwork klubu. Na čtvrtletních setkáních v Praze jsem se potkávala s dalšími švadlenkami z celé republiky a postupně jsem začala objevovat další možnosti.  Velmi mne oslovilo použití textilu v interiéru v podobě nástěnných obrazů – art quilt – který využívá jak techniky klasického patchworku, tak dalšího dotváření látek – barvení, batika, malování a tisk na látku – monoprit, sítotisk atd., popřípadě využívá materiály pro klasický patchwork nemyslitelné (filc, tyl, monofil, taft,  uměliny). Jsem členkou Art Quilt Club CZ a nového seskupení Art Quilt Harbour.

V roce 2014 jsme měla výstavu v rodném Jablonci nad Nisou, ale moje quilty cestují pomalu víc než já – Praha, Vídeň, Birmingham, Ostrava, Hlinsko, Klatovy, Semily …Dodnes šiju klasiku, ale od ní odbíhám k art quiltu a pak se zase vracím.

Napsat komentář